Реалізовано детальний оперативний облік товарів на складах, забезпечується повний контроль запасів товарів на підприємстві.
Прикладне рішення дозволяє:
➤ керувати залишками товарів у різних одиницях виміру на безлічі складів;
➤ вести окремий облік власних товарів, прийнятих і переданих на реалізацію товарів;
➤ деталізувати розташування товару на складі за місцями зберігання, що дозволяє оптимізувати збирання товарів на складі;
➤ враховувати серії товарів (серійні номери, терміни придатності тощо);
➤ задавати довільні характеристики товарів (колір, розмір, інші);
➤ враховувати податковий код (код УКТ ЗЕД, КВЕД, ознаку імпортного товару) і номер ВМД;
➤ оформляти операції збирання/розбирання товарів;
➤ резервувати товари.
Організація складського господарства може бути різною, структура може бути як простою, так і досить ієрархічно складною. Склади або місця зберігання можуть бути як на території підприємства, так і розташовані віддалено.
Відомості про складські запаси можуть вводитися в інформаційну систему з високим ступенем деталізації: до рівня характеристик товарів (колір, розмір, габарити…), до рівня серійних номерів і термінів придатності товарів.
Для прискорення процесів надходження, відвантаження й інвентаризації товарів на складах можна використовувати різні види торгового обладнання: сканери штрих-кодів, термінали збору даних.
У програмі реалізована схема ордерного складського обліку. Вона може незалежно включатися для операцій відвантаження й надходження. Складські ордери виписуються на підставі документів-розпоряджень, у якості яких можуть виступати замовлення або накладні. Ведеться облік отриманих, але невиконаних приписів.
Технологія роботи складу може будуватися цілком "від електронних розпоряджень".
У програмі реалізоване адресне зберігання товарів, тобто: ведення залишків товарів у розрізі місць зберігання (комірок, полиць, стелажів), й упаковок товарів. У разі адресного зберігання можливе як довідкове розміщення в комірках, коли вказується тільки у яких комірках товар у принципі може перебувати, так і контроль залишків за комірками, коли ведеться точний облік за кількістю товару в кожній комірці.
У разі використання контролю залишків у складських комірках: система дозволяє керувати розкладкою товарів за місцями зберігання під час надходження, складання з місць зберігання, відвантаження, переміщення й розпакування товарів. Алгоритми, закладені в систему, автоматично підбирають оптимальні місця зберігання для розміщення товарів. Для товарів, які зберігаються і відвантажуються в упаковках різного розміру, — можливе автоматичне формування завдань на розпакування у разі виникнення дефіциту упаковок меншого розміру. У будь-який момент можна проконтролювати процес збирання товарів на складі відповідно до виданих "електронних" розпоряджень або процес розміщення товару, що надійшов.
Система підтримує багатокроковий процес інвентаризації товарів, який включає формування розпоряджень на інвентаризацію, видачу розпоряджень на перерахування залишків у місцях зберігання, роздільне відображення надлишків і нестач в оперативному і фінансовому обліку.
Надходження товарів
Для відображення операцій надходження може використовуватися як спрощена схема документообігу, так і докладний облік із використанням ордерної схеми й адресного складу. Процес надходження товарів на адресний склад можна представити у вигляді такої схеми:
➤ Прийом товарів оформляється на підставі раніше оформлених розпоряджень: замовлення постачальнику, надходження товарів, повернення від клієнта. У якості розпорядження може також використовуватися угода з клієнтом.
➤ Оформляються прибуткові ордери, і товар надходить до зони приймання.
➤ У зоні приймання здійснюється перевірка прийнятого товару відповідно до розпорядження.
➤ За прибутковими ордерами формуються й роздруковуються завдання на розміщення.
➤ Товар розміщується на складі в потрібних комірках.
Для підвищення ефективності роботи в програмі передбачено робоче місце з приймання товарів.
Відвантаження товарів зі складу
Розпорядженнями на відвантаження є документи реалізації. За ними автоматично формуються видаткові ордери. Якщо склад розділений на приміщення, то автоматично формуються видаткові ордери за кожним приміщенням, залежно від наявності товарів у приміщенні. За видатковими ордерами автоматично формуються завдання на відбір товарів. За необхідності можуть формуватися завдання на перепакування товарів.
Товари переміщуються в зону відвантаження. Дані у видатковому ордері автоматично коригуються відповідно фактично зібраним товарам. Перевіряється правильність складу відібраних товарів за розпорядженням.
Товари відвантажуються клієнту. Для підвищення ефективності роботи зі збирання товарів передбачено робоче місце комірника за відвантаженням товарів. Інвентаризація товарів На практиці процес інвентаризації на складі є тривалим, тому він оформляється в програмі в рамках наказу на інвентаризацію.
У програмі передбачена можливість перераховувати товар у комірках без зупинки продажів. Комірки складу на момент перерахунку блокуються. Після перерахунку товарів реєструються надлишки, нестачі товарів. На підставі цих даних аналізується можливість заліку пересортиці товарів. Інший рух товарів
У програмі передбачена обробка, яка дозволяє розподілити надлишки й нестачі за організаціями з урахуванням залишків конкретних організацій і сформувати документи списання та оприбуткування. У програмі реалізована функціональність з оформлення та виконання переміщень між складами, відпуск товарів на внутрішні потреби, операції збирання/розбирання. Дані про планові внутрішні переміщення використовуються під час розрахунку необхідних запасів товарів.
Серійний облік товарів
Програма дозволяє враховувати товари в розрізі серій і термінів придатності. Серії та терміни придатності є розрізом (аналітикою) складського обліку, можуть зазначатися в момент надходження і відвантаження товару. Товари із серіями та термінами придатності можуть брати участь у внутрішньому товарообігу організації. Для кожного виду номенклатури можна налаштувати свою політику обліку серій товарів. Для продуктів можна вести облік за термінами зберігання товарів. Наприклад, під час надходження товарів виду "Продукти" вказується термін зберігання. Під час відвантаження товарів із різними термінами придатності списуються автоматично товари відповідно зі встановленою політикою обліку серій за принципом FEFO. Програма буде пропонувати списувати щонайперше товари, у яких скоро закінчуються терміни придатності (first expire first out).
Інформацію про товари з терміном придатності можна подивитися у відповідному звіті.
Програма дозволяє організувати облік залишків серій товарів. Серією для різних товарів можуть виступати різні сутності: бобіни кабелю, рулони тканини, лінолеуму, виробничі партії фарби, серії мікросхем тощо. Наприклад: на склад надходить кабельна продукція. Для неї вказуються серійні номери бобін, на яких намотаний кабель, і кількість кабелю в метрах для кожної бобіни. Під час оформлення відвантаження менеджер, залежно від того, скільки метрів кабелю необхідно клієнту, визначає номери тих бобін, які можна відвантажити клієнтові. Також передбачено облік в розрізі конкретних серійних номерів товарів. Можна вказати серійні номери під час відвантаженні товарів клієнту. За допомогою звіту "Рух серій товарів" можна отримати інформацію про те, у який момент була зареєстрована серія (серійний номер, серія, термін придатності тощо) для конкретного товару, і коли було зроблене відвантаження даної серії (товару із серійним номером, певним терміном придатності, номером бобіни кабелю).
Мобільне робоче місце працівника складу
Комірники можуть працювати з програмою мобільно, за допомогою спеціалізованого терміналу збору даних та програмного модуля "Мобільне робоче місце комірника". Наявна підтримка основних розмірів екранів терміналів збору даних: 320х240, 240х320, і 320х320.
Мобільне робоче місце працівника складу може використовуватися на складі (приміщенні) з адресним зберіганням товарів. Коли для працівника складу створюється завдання на відбір, розміщення товарів, перерахунок товарів — завдання з’являється в списку на екрані мобільного робочого місця. У процесі виконання завдання програма послідовно вказує, яку дію необхідно виконати — відсканувати номер комірки, відсканувати товар у комірці, відсканувати серію товару. У такий спосіб, забезпечується послідовне виконання всіх операцій. Є можливість налаштувати зручний для користувача порядок сканування. Для зручності роботи — управління пристроєм може проводитися не тільки за допомогою сенсорного екрану, але й гарячими клавішами, інформацію про які комірник весь час бачить на екрані. Також використовується кольорова індикація для наочності і прискорення роботи. Передбачена обробка помилкових ситуацій. Наприклад, ручне введення штрих-коду у випадку неможливості його сканування.
Доставка товарів
Програма дозволяє автоматизувати процес доставки товарів клієнтам, а також процес доставки товарів під час переміщення товарів між складськими приміщеннями. Доставка товарів може здійснюватися власним транспортом, або за допомогою зовнішньої транспортної компанії (перевізника).
Усі завдання на перевезення формуються з урахуванням зони доставки, порядку об’їзду адрес доставки, а також з урахуванням вантажопідйомності транспортного засобу.