Автоматизація автотранспортного підприємства. Актуальні проблеми та їх вирішення. Частина 1

Автоматизація автотранспортного підприємства. Актуальні проблеми та їх вирішення. Частина 1

Підприємство, яке володіє власним автопарком, повинно звернути увагу на необхідність автоматизації за умови наявності одного або декількох факторів:

·  вся інформація розрізнена і знаходиться в окремих файлах, листках, журналах;

·  існує залежність виконання завдань від окремих співробітників, лише певні особи мають (знають) інформацію, необхідну для кваліфікованого виконання завдань або замовлень;

·  співробітники не мають доступу до поточних розрахунків, замовлень і тому відбувається постійне дублювання одних і тих самих дій;

·  керівники підприємства і його підрозділів не можуть своєчасно відслідковувати оперативну і аналітичну інформацію.

Комплексна автоматизація автотранспортного підприємства впроваджується шляхом встановлення необхідного програмного забезпечення і містить в собі автоматизацію бухгалтерської та податкової діяльності, а також управлінського обліку.

Вартість впровадження системи автоматизації варіюється від 10тис. до 1млн.грн, залежно від складності проекту, необхідності додаткових доопрацювань, розробки концепції впровадження проекту до його початку, терміну впровадження, кількості робочих місць, що підлягають автоматизації, перенесення в базу даних довідників та залишків та ін.

Наслідками автоматизації підприємства будуть не лише усунення існуючих проблем, а і наступні покращення:

- скорочення витрат: автоматизація допоможе виявити недоліки у веденні обліку палива, запчастин, матеріалів, ремонтів тощо;

- вся інформація про діяльність підприємства локалізується в одному місці і може бути використана для прийняття будь-яких поточних і стратегічних рішень;

-  з’являється можливість проводити складні розрахунки автоматично.

Для автоматизації автотранспортних підприємств існують три класи систем: FMS-, TMS-системи, системи GPS-моніторингу.

FMS-система (лат. Fleet Management System) – система управління автогосподарством, основними завданнями якої є відображення рейсів у базі даних, розрахунок витрат палива, облік роботи автомобілів, складський облік та облік ремонтів, облік праці та зарплати водіїв, планування ТО, облік витрат для кожного автомобіля окремо. Більшість систем даного класу розроблені на платформі 1С. Це пов’язано з низькою вартістю як самих програмних продуктів, так і послуг по їх впровадженню.

TMS-система (лат. Transportation Management system) – система управління автотранспортом, що поєднує роботу з замовленнями, автоматизацію транспортної логістики, планування оптимальних маршрутів, розрахунок вартості перевезень.

Система GPS-моніторингу – програмне забезпечення , яке компанія отримує при купівлі GPS-обладнання. Таке програмне забезпечення дозволяє відстежувати місцезнаходження автомобілів, зливи ПММ, роботу двигуна, тощо в залежності від встановлених датчиків.

 В будь-якому випадку, автоматизація – крок до подальшого розвитку Вашої компанії. Приймати рішення про вибір партнера необхідно виважено, вивчивши всю доступну інформацію про компанію та її програмні продукти. Як обрати найбільш оптимальне саме для Вашого підприємства програмне забезпечення та компанію, що буде займатися його впровадженням, я розповім в наступній статті.

)